INWESTYCJE

Apartamenty przy stawie na Osiedlu Zamkowym

Oferujemy Państwu na sprzedaż ekskluzywne apartamenty w nowo budowanym budynku na Osiedlu Zamkowym w Tarnowskich Górach, bezpośrednio obok malowniczego stawu. UWAGA: Do sprzedania pozostał ostatni apartament znajdujący się na piętrze od strony południowej o pow. użytkowej 118,5 m2 +  2 balkony (razem ok. 19 m2) + strych (pow. podłóg ok. 120 m2).

 

Tarnowskie Góry
ul. Srebrna
Apartamenty już od:
415 000,00 zł

OPIS INWESTYCJI

Apartamenty na Zamkowym Osiedlu w Tarnowskich Górach to kameralny kompleks czterech przestronnych apartamentów o powierzchni użytkowej 110-119 m2, które zapewnią poczucie luksusu, a przemyślane, uniwersalne rozkłady pomieszczeń dadzą możliwość własnych, kreatywnych aranżacji.

Oferujemy Państwu na sprzedaż ekskluzywny apartament w nowo budowanym budynku na Osiedlu Zamkowym w Tarnowskich Górach, bezpośrednio obok malowniczego stawu. UWAGA: Jest to ostatni apartament, trzy pozostałe zostały zarezerwowane w ofercie prywatnej jeszcze przed oficjalną sprzedażą apartamentów.

Oferta dotyczy apartamentu znajdującego się na piętrze, od strony południowej. Apartament ma powierzchnię użytkową aż 118,5 m2. Dodatkowo do apartamentu należy kolejny poziom, strych o pow. podłóg ok 120 m2 (w tym teoretyczna pow. pełno użytkowa ok 60-70 m2) + 2 balkony (o pow. 12 m2 + 6,6 m2) + min. 2 miejsca parkingowe przed budynkiem).

Nasza przewaga technologiczna zaczyna się już od samych fundamentów… Nasz budynek nie posiada tradycyjnych fundamentów… Posadowiony jest na ekstremalnie wytrzymałej płycie fundamentowej o powierzchni 270m2, grubości 25cm, z wodoszczelnego betonu B25, zbrojonego ok. 8 tonami prętów zbrojeniowych fi 12 (podwójna siatka górą i dołem, odstęp 15 cm). Sam żelbetowy fundament nie styka się w ogóle z ziemią, otulony jest podwójną warstwą specjalistycznego styroduru XPS (nie styropianu) o grubości 20 cm, przez co wyeliminowane zostały wszelkie możliwe mostki termiczne na styku z gruntem. Całość gruntu zostało oczywiście odpowiednio przygotowana przez nawiezienie oraz zagęszczenie setek ton tłucznia oraz pospółki pod właściwą płytą fundamentową. To jest tylko przykład naszej przewagi technologicznej, o której można by długo pisać. Warto jednak wspomnieć m.in. o tym, że w naszym budynku stosujemy specjalne rdzenia i podciągi wzmacniające konstrukcję budynku, a stropy nad parterem oraz nad piętrem (normalnie jako drewniany jak w większości budynków) wykonane zostaną w postaci wytrzymałego, monolitycznego stropu żelbetowego. Zastosowaliśmy także podwójną ścianę pomiędzy lokalami o gr. 19cm z izolacją akustyczną w środku (razem ponad 40 cm), aby zachować jeszcze więcej prywatności w apartamentach. Stolarka okienna będzie także z „górnej półki” – zastosujemy energooszczędne 3szybowe okna wraz z elektrycznymi roletami zewnętrznymi. Elewacja zewnętrzna (ściana z pustaków ceramicznych Leier 25 cm + styropian 15cm) + tynk silikonowy (nie akrylowy) wraz z ozdobnymi elementami sztukaterii i gzymsów zadowoli nawet wybrednych Klientów.

Szukają Państwo najtańszej oferty na rynku? Niestety u nas Państwo takiej nie znajdą. Cena jest natomiast adekwatna do standardu budynku oraz najlepszej lokalizacji w Tarnowskich Górach.


Lokalizacja

OPIS STANDARDU WYKOŃCZENIA BUDYNKU

 

1. Prace ziemne.

1.1. Badanie geologiczne gruntu oraz przygotowania geodezyjne.

1.2. Prace ziemne: niwelacja terenu, wykop pod płytę fundamentową, wywóz nadmiaru gruntu.

1.3. Przygotowanie gruntu pod płytę fundamentową: wstępne, mechaniczne zagęszczenie gruntu, podbudowa z tłucznia (łupek czerwony) o grubości ok. 40 cm, podbudowa z pospółki o gr. ok. 20 cm. Zagęszczanie mechaniczne, warstwowe co ok. 5 cm. Niwelacja pozioma (laserowa) terenu pod płytę.

2. Płyta fundamentowa.

2.1. Ułożenie w warstwie pospółki i tłucznia instalacji: kanalizacji sanitarnej, wodociągowej (dodatkowe grube peszle) oraz przepustów elektrycznych.

2.2. Ułożenie dolnej, podwójnej warstwy styroduru ekstrudowanego XPS marki Synthos (frezowanego na zakladkach) o grubości 10 cm (łącznie 20 cm) w obszarze pod płytą fundamentową (na grubej folii budowlanej) oraz 16 cm (grubość) warstwy pionowej w/w styroduru w obrysie płyty fundamentowej na wysokość ok 60 cm (wpuszczonej 15 cm w głąb gruntu). Całość obwódki ze styroduru osadzona na zaprawie cementowej.

2.3. Izolacja pozioma z grubej folii budowlanej.

2.4. Zbrojenie płyty fundamentowej zgodnie z projektem budowlanym (podwójna siatka górą i dołem, pręt fi12, rozstaw oczka co 15 cm).

2.5. Wypełnienie płyty wodoszczelnym betonem B25 o grubości 25 cm.

2.6. Izolacja przeciwwilgociowa pionowa fundamentu (niewidoczny cokół): styrodur + tynk cementowy/klej na siatce z włókna szklanego.

3. Mury parteru, piętra oraz ścianki szczytowe.

3.1. Ściany zewnętrzne na zaprawie cementowej murowane z pustaków ceramicznych marki Leier o grubości 25 cm.

3.2. Ocieplenie murów zewnętrznych: styropian 15cm + klej + siatka + grunt + tynk silikonowy w kolorze pastelowym.

3.3. Ściany wewnętrzne nośne: pustak ceramiczny Leier 25 cm lub Leier 18.8 cm.

3.4. Ściany wewnętrzne działowe: pustak ceramiczny Leier 11.5 cm.

3.5. Ściany rozdzielające lokale: podwójna ściana Leier o grubości 18.8 z izolacją akustyczną w środku (styropian 2 cm).

3.6. Słupy, rdzenia żelbetowe, podciągi pod stropem wzmacniające konstrukcję budynku zgodnie z projektem budowlanym.

3.7. Nadproża w ścianach zewnętrznych oraz wewnętrznych nośnych z prefabrykowanych nadproży typu L-19 z uzupełnieniem betonem lub nadproża systemowe w ścianach działowych.

3.8. Nadproża nad otworami drzwi balkonowych, nad bramami garażowymi oraz nad drzwiami wejściowymi jako żelbetowe, monolityczne zgodnie z projektem budowlanym.

4. Strop nad parterem oraz strop nad piętrem.

4.1. Strop monolityczny, żelbetowy, zbrojony podwójną siatką (górą i dołem) z pręta fi12, oczko co 20 cm zgodnie z projektem budowlanym, zalewany betonem B25 (grubość płyty 15 cm).

4.2. Płyty balkonowe przednie i tylne zbrojone razem z płytą stropową, dodatkowo dozbrajane według projektu budowlanego i wytycznych kierownika budowy. Przedni balkon dodatkowo osadzony na słupie/rdzeniu żelbetowym z osobnym fundamentem.

5. Schody wewnętrzne.

5.1. Schody wewnętrzne z parteru na piętro jako żelbetowe, zbrojone razem z płytą fundamentową oraz stropem nad parterem, wylewane razem ze stropem nad parterem.

5.2. Schody wewnętrzne z piętra na strych/poddasze: brak. Proponowane schody drewniane mocowane do ścian bocznych.

6. Kominy.

6.1. Kominy (do kominka) systemowe, razem z kanałem wentylacyjnym. Przewody spalinowe z kształtek ceramicznych. Kominy ponad dachem licowane cegłą klinkierową lub w systemie tynku zewnętrznego na zaprawie klejowej z siatką. Nakrywy betonowe.

6.2. Kominy przewodów wentylacyjnych z pustaków ceramicznych, wentylacyjnych marki Leier lub w systemie rur elastycznych. Zakończenia na dachu w kształcie dachówek wywiewnych/wentylacyjnych (typ dachówki: kominek wentylacyjny).

7. Dach.

7.1. Konstrukcja: drewniana więźba dachowa z drewna sosnowego lub świerkowego wraz z impregnacją ogniochronną i przeciwgrzybiczną.

7.2. Ołacenie połaci dostosowane do zastosowanej dachówki. Impregnacja jw.

7.3. Wyłazy dachowe, okna dachowe marki VELUX lub FAKRO, schody kominowe, zgodnie z projektem budowlanym.

7.4. Pokrycie dachu: dachówka cementowa lub ceramiczna marki Braas, kolor ceglasty.

7.5. Obróbki blacharskie z blachy powlekanej w kolorze miedzianym lub brązowym.

7.6. Odwodnienie dachu: rynny i rury spustowe min, 150mm PCV zgodnie z brojektem w kolorze miedzianym lub brązowym.

7.7. Podbitka drewniana lub PCV w kolorze brązowym lub zloty dąb.

8. Elementy zewnętrzne budynku.

8.1. Balustrady balkonowe metalowe, kute zabezpieczone antykorozyjnie w kolorze czarnym, brązowym lub złoty dąb.

8.2. Parapety zewnętrzne granitowe, blaszane, pcv lub z płytek ceramicznych.

8.3. Sztukateria dekoracyjna elewacji budynku wokół okien, bram, drzwi wraz z gzymsami dekoracyjnymi (elementy prefabrykowane ze styroduru/styropianu lub gipsu powlekane warstwą ochronną) i boniowaniami.

8.4. Jednolite lampy oświetleniowe zewnętrzne (na budynku).

8.5. Balkony wykończone płytkami granitowymi/ceramicznymi (lub deską tarasowa) na warstwie wylewki cementowej, płynnej folii, styropianu, folii budowlanej oraz płyty żelbetowej balkonu.

9. Przyłącza.

9.1. Kompletne przyłącze wodne (licznik wewnątrz budynku lub w studzience wodomierzowej na zewnątrz) i kanalizacyjne zaprojektowane, uzgodnione i odebrane. Odbiór instalacji potwierdzony protokołem badań i sprawdzeń wykonanym przez uprawnioną osobę (VEOLIA, PWiK TG).

9.2. Kompletne przyłącze ogrzewania miejskiego (ciepłownicze) oraz ciepłej wody użytkowej zaprojektowane, uzgodnione i odebrane przez VEOLIA.

9.3. Kompletne przyłącze elektryczne (licznik w linii ogrodzenia) zaprojektowane, uzgodnione i odebrane przez Tauron SA.

10. Instalacje wewnętrzne.

10.1. Instalacja wodnokanalizacyjna wewnątrz lokalu bez osprzętu – wykonanie kompletnych rurociągów z podejściami do przyborów sanitarnych według projektu. Miejsce zainstalowania wymaga obustronnego uzgodnienia.

10.2. Instalacja centralnego ogrzewania – rozprowadzenie w całym lokalu w systemie ogrzewania podłogowego lub tradycyjnego (grzejnikowego-naściennego). Wymiennik ciepła do odbioru ciepła miejskiego w kotłowni.

10.3. Instalacja elektryczna z osprzętem firmy Ospel – linie kablowe, gniazda, włączniki i wypusty oświetleniowe w/g projektu uzgodnionego z Kupującym. Odbiór instalacji potwierdzony protokołem badań i sprawdzeń wykonanym przez uprawnioną osobę.

10.4. Instalacja antenowa oraz informatyczna (teletechniczna) – doprowadzona do punktów w lokalu uzgodnionych z Kupującym.

10.5. Instalacja alarmowa – do uzgodnienia z kupującym.

11. Stolarka.

11.1. Okna zewnętrzne, drzwi balkonowe z PCV, minimum 3-szybowe, 6 komorowe w kolorze złoty dąb obustronny lub jednostronny (strona wewnętrzna: biała).

11.2. Rolety zewnętrzne w kolorze złoty dąb sterowane elektrycznie.

11.3. Bramy garażowe firmy Hormann w kolorze złoty dąb wraz z napędem.

11.4. Drzwi zewnętrzne drewaniane, stalowe lub PCV w kolorze złoty dąb.

11.5. Drzwi wewnętrzne do kotłowni i garażu: białe Hormann.

11.6. Drzwi wewnętrzne: brak.

12. Ściany, sufity oraz posadzki.

12.1. Ściany: tynki maszynowe gipsowe oraz cementowo-wapienne w kotłowni, łazience oraz garażu.

12.2. Sufity: tynki maszynowe gipsowe (lub cementowo wapienne). Istnieje możliwość wykończenia sufitu w stylu surowego betonu dekoracyjnego, odpowiednio zaimpregnowanego (zamiast tynku), dzięki zastosowaniu systemowych szalunków stropowych i śliskich płyt szalunkowych. Kupujący powinien poinformować sprzedającego o chęci wykończenia sufitu w stylu betonu dekoracyjnego odpowiednio wcześniej (aby peszle do kabli można było ułożyć w warstwie stropu – tak by były niewidoczne).

12.3. Podłogi: wylewki cementowe zacierane mechaniczne na podwójnej warstwie styropianu 5 cm (łącznie 10cm, dotyczy parteru), bądź też pojedynczej warstwie styropianu akustycznego, podłogowego (dotyczy piętra).

13. Otoczenie budynku.

13.1. Chodniki wokół budynku, tarasy z tyłu, miejsca parkingowe z przodu wykonane z kostki brukowej z odpowiednią podbudową terenu.

13.2. Latarnie zewnętrzne.

13.3. Wstępne zagospodarowanie terenów zielonych: przed budynkiem elementy architektury ogrodowej: drzewa (klony), tuje, dekoracyjne nasadzenia roślin zielonych; przygotowanie warstwy wierzchniej gruntu z czarnej, żyznej ziemi (ogrody z tyłu).

13.4. Ogrodzenie zewnętrzne:

– od przodu: brak (brak miejsca);

– od strony południowej: betonowe;

– od strony północnej: cynkowane, panelowe.

14. Strych/poddasze.

14.1. Niewykończone. Możliwość wykończenia wg uznania Kupującego za dodatkową opłatą.

14.2. Izolacja termiczna w postaci styropianu na stropie (nad piętrem) w przypadku wykorzystywania korzystania z kondygnacji jako strychu.

 

Galeria zdjęć z przebiegu budowy

Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.